Skip links

Dr. Zen Estetik ve Güzellik

Protez Tırnak

Protez tırnak, tırnakları zayıf, güçsüz, kısa ve şekilsiz olan kişilerde uygulanan estetik bir işlemdir. Protez tırnak işlemi ile tırnaklar daha estetik ve sağlıklı gösterilir ve orjinal tırnakların alttan uzaması beklenirken üst görüntünün daha bakımlı olması sağlanır.

Dr. Zen Estetik ve Güzellik

Bakımlı kadın güzeldir

Hemen iletişime geçin

İletişim

Tırnaklarınızla

Dikkat çekin

Takma Tırnak ile Protez Tırnak İşlemi

Bu işlemde öncelikle oje aşaması yapılamdan manikür uygulanır ve tırnaklar, tırnak etleri, eller protez için uygun hale getirilir. Özel bir sıvı ile sağlam takma tırnaklar tırnaklara yapıştırılır. Takma tırnaklar tırnakların durumuna göre bütün olarak ya da uç kısım olarak takılır ( beyaz tırnak kısmı). Sonrasında tırnağın sabit ve sağlam olması için özel yoğun bir ışık tırnak üzerine bir kaç saniye tutulur. Takılan protez tırnak boyutlandırılır, uç ve üst kısımlardaki çıkıntılar giderilir pürüzsüz hale getirilir. Sonrasında protez üzeri temizlenir ve koruyucu bir ilaç sürülür. Bu ilaç ojeye benzer ve korumanın yanı sıra sağlamlaştırma özelliğine de sahiptir.

Jel Yöntemi ile Protez Tırnak

Bu yöntem takma protez tırnak işlemine oranla daha yeni bir yöntemdir. İşlem kişinin kendi tırnağı üzerine özel, kıvamlı bir jel sürülüp şekillendirilerek yapılır. Öncelikle manikür ile el ve tırnaklar, protez için hazırlanır. Sonrasında tırnak üzeri özel bir el aleti ile pürüzsüz hale getirilir ve bir parça jel koyulur. Bu jel fırça ve sert el aletleri ile tırnak formunda şekillendirilir. Bu aşamada uygulayıcının el becerisi de çok önemlidir. Ardından yapılan tırnak özel bir cihazın ışığı ile sabitleştirilir. Sabitlemeden sonra tırnak ucu için daha beyaz renkte bir jel ile tırnak ucu oluşturulur ve yeniden aynı ışık ile sabitleme aşaması yapılır. Bu aşamalardan sonra tamamen sabitleşen tırnak pürüzsüz hale getirlir ve şekli revize edilir.

İletişim
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri temsilcilerimiz size cevap vermek için hazır
👋 Merhaba, yardımcı olabilir miyiz?